Asia Rocsta - Projekty

Mocowanie anteny radia

Antena radia montowana jest do bocznej powierzchni lewego błotnika. Jeżeli oryginalna antena ulegnie uszkodzeniu i zachodzi potrzeba jej wymiany, to w takiej sytuacji można wykonać z płaskownika podstawę pod mocowanie dowolnej anteny uniwersalnej przystosowanej do instalacji pod kątem 90 stopni.

 

UWAGA: średnicę otworu centralnego należy dostosować do rozmiaru mocowania posiadanej anteny.


Mocowanie zewnętrznego lusterka z samochodu Land Rover Defender

Lusterko w defenderze mocowane jest do zawiasu drzwi. By można było użyć lusterek z defendera w miejsce oryginalnych lusterek zewnętrznych a jednocześnie wykonać to w sposób możliwie bezinwazyjny, proponuję wykonanie prostej przejściówki między mocowaniem lusterkaz Defendera a punktami montażowymi w samochodzie Rocsta.

Do przykręcenia podstawy ramienia lusterka służą dwa wkręty M6 z łbem stożkowym. W tym przypadku łeb musi schować się cały w gnieździe wykonanym w płaskowniku.
Rocsta ma mocowane lusterka do drzwi przy pomocy czterech wkrętów M5 - w moim rozwiązaniu można użyć dowolnych śrub lub wkrętów z łbem sześciokątnym, imbusowym lub torx. Można również wykonać w płaskowniku gniazda na łby stożkowe, jednak użyłem wkrętów z łbem wystającym ponad powierzchnię płaskownika.
Otwory pod wszystkie wkręty/śruby w moim projekcie wykonałem z większą średnicą z uwagi na konieczność założenia dużej tolerancji warsztatowej.

 

 

Proponowany element montażowy jest przeznaczony na lewe drzwi - od strony kierowcy. Element prawych drzwi jest lustrzanym odbiciem przejściówki z powyższego rysunku.


Gumowa podkładka filtra powietrza - Rocsta 1.8

Obudowa filtra powietrza przytwierdzona jest do silnika przy pomocy 5 śrub. Dwie śruby mocują obudowę do gaźnika, pozostałe trzy śruby przytwierdzają łapy obudowy do pokrywy zaworów, poprzez gumowe przelotki służące jako amortyzator drgań.
Jako, że guma z czasem starzeje się i wymaga wymiany, podaję główne wymiary tych przelotek by ułatwić poszukiwanie zamienników.

 

 

Znaleziony przeze mnie przykładowy sklep handlujący elementami gumowymi: pol-gum.comSkomentuj ten artykuł
 Odśiweż, jeśli nie widzisz poprawnie kodu
wpisz kod weryfikacyjny(pola wymagane)

Cookies allow us to offer our services. By using our services, you accept our use of cookies.  Accept  More information